Ještě začátkem května mluvil biznismen Miroslav Bogičević o tom, že list „Politika“ „musí zůstat světovým deníkem, že mimo bratrů Rajićů vyjedná o prodeji novin s dalšími biznismeny. Od dneška je pravdou, že obchodníci z vesnice Boban a Bojan Rajićové se stali majiteli listu Politika, neboť Bogičević jim noviny prodal.

Rajićové pocházející z Vučaku u Smedereva, jsou majiteli srbského potravinového řetězce „Coka“ a „koka“ v srbštině znamená slepice. Proto si lidé dělají legraci, že nyní média vlastní majitel „slepičárny“. Mimochodem deník „Politika“ je nejstarším srbským deníkem (od r.1904), když jeho majitelem a ředitelem byl v minulosti Vladislav Slobodan Ribnikar, manžel Jary Hájkové, tetičky našeho ministra zahraničí Jiřího Dienstbiera. Nyní se deník s českými kořeny stal součástí mediální skupiny „Media 026“, jejímž vlastníkem jsou bratři Boban a Bojan Rajićové a do portfolia médií patří již od roku 2019 nejčtenější deník Novosti.
V souvislosti s koupí deníku Politika se ozvala opoziční politička ze Strany svobody a pravdy Marinka Tepićová, která již dříve kritizovala koupi deníku Novosti. Nyní jen opakovala dřívější kritiku, že za koupí médií se skrývá prezident Vučić. Poukazuje na vazbu mezi bratry Rajićovými a vládní klikou Vučiće. Tvrdí, že premiérka Brnabićová a ministr financí Siniša Mali stojí za vznikem firmy „Media 026“. V opoziční televizi N1 Tepićová řekla: „Bratři Rajićové z vesnice Vučak jsou jen zástěrkou za koupí deníku Politika pro Aleksandra Vučiće, a to za pomocí ministra Maliho. Ten stojí za celým projektem.“
Pravdou je, že od doby, kdy deník Novosti Rajićové koupili, je tento nejčtenější deník poznamenán tím, že neustále referuje, co prezident Vučić učinil, kde byl, s kým se setkal a to vše pochopitelně doprovázeno velkou chválou. Hlavní stránka deníku je „oblepena“ jeho fotografiemi a jenom dnes se dalo na hlavní stránce webu Novosti napočítat pět článků o Vučićovi. Nyní se dá očekávat, že stejný osud potká dosud seriózní deník Politika. Ten již před několika měsíci se musel bránit kritice, že začíná postrádat objektivnost. Chcete-li dnes dobrat reality a skutečnosti o Srbsku musíte neustále kličkovat mezi opozičními médii a těmi, která jsou nakloněna režimu.
Tamara Filipovićová, generální tajemnice Nezávislého sdružení novinářů Srbska uvedla, že převýší-li tiráž obou deníků padesát procent výtisků srbských deníků půjde o nezákonnou koncentraci mediální moci a situace se bude muset řešit.