V souvislosti s Pandora papers se mluvilo o černohorském prezidentovi Milo Djukanovićovi, který v roce 2012 založil svěřenský fond a podle vyšetřování v něm ukryl svůj majetek ze složité sítě různých společností. Černohorský prezident k tomu uvedl, že v tu dobu nebyl v žádné funkci a až později téhož roku, kdy se stal premiérem, převedl veškerá práva na svého syna. Prezident k tomu dodal, že navíc v době, kdy byl jedním z vlastníků, nedošlo k žádným obchodním transakcím.

Zpráva je z doby, kdy světová média psala o Pandora papers mezi jinými politiky se zmínila také o černohorském prezidentovi. Je neuvěřitelné, že v té době podnikl Djukanović svůj další „podnikatelský kousek“. Albánská a italská média včera přišla se sdělením, že jejich policie vyšetřuje podezřelý transfer 20 milionů euro na různé účty bank v Albánii, ve kterém figuruje černohorský prezident se skupinou italských občanů. Účelem transferu mělo být zabránění blokace peněz ze strany italské policie. Podrobnosti zveřejnil albánský novinář Thimi Samarxhiu v „Zona Zero“ v albánském televizním pořadu Top News. Na vše se přišlo díky telefonickým odposlechům mezi jedním z obžalovaných a albánským podnikatelem Rezartem Taçim. Albánský podnikatel potřeboval urychleně letos v červnu převést peníze a za tím účelem se rozhodl intervenovat u Mila Djukanoviće. Ten mu umožnil převod prostřednictvím své „prezidentovy banky“ s tím, že za odměnu část peněz „přiteče“ přímo také Djukanovići.

Podnikatel Taçi je léta známý svým podnikáním v ropném průmyslu a kdysi byl považován za nejbohatšího muže Albánie. Byl majitelem společnosti „Taçi Oil“, řetězce čerpacích stanic v Albánii. Jednu dobu byl majitelem italského fotbalového klubu Parma a dokonce jednal o koupi klubu AC Miláno, který vlastnil Silvio Berlusconi.

Černohorská televize se ptala úřadu premiér Abazoviće na pravdivost informací z albánských médií a úřad odpověděl: „Naše bezpeční služby budou jednat v souladu se zákonem a přijmeme veškerá nezbytná opatření k vyšetřování případu. V práci naší bezpečnosti neexistuje žádná selekce a s každým občanem je zacházeno stejně. Není nedotknutelných. Cílem je spravedlnost. Doufáme, že státní zástupce se bude tímto řídit a bude aktivně jednat, “uvedl úřad premiéra Dritana Abazoviće.
Na vzniklou aféru reagoval také prezidentský úřad a web černohorské televize zprávu publikoval: „Jedná se o další ze série lží a nepravd, kterými již desetiletí je vedena kampaň o diskreditaci prezidenta Djukanoviće. Rozdíl je v tom, že tentokrát je využíváno médium veřejné služby. Přesto i tentokrát jako již dříve vše skončí na smetišti politiky a žurnalistiky. Vše bylo ověřeno a soudně potvrzeno. Zbývá zjistit, kdo podněcuje nejnovější informaci a za jakou částku. Rovněž i tentokrát se nechali domácí dobrovolníci zneužít.“