„Politika Srbska je jako chameleon,“ prohlásil chorvatský prezident Zoran Milanović v blahopřání srbskému protějšku Vučićovi k vítězství. Dále svým typickým svérázným způsobem komentoval, co nastane: „Srbsko se nyní bude muset rozhodnout o směru své cesty. Je členem Partnerství pro mír, od Západu dostává pomoc a přitom od Ruska kupuje opotřebované MIGy 29. Srbové milují Rusko, a přitom jsou pro něj zanedbatelnou částicí něčeho.“

Milanović narážel na upozornění z EU, že nechá Srbsko v klidu před volbami. Po volbách se ale bude muset nová srbská vláda rozhodnout, zda zavede vůči Rusku sankce, což bude mít vliv na vstup Srbska do EU.
Do Srbska se tvrdě pustila bývalá chorvatská ministryně zahraničí Vesna Pušićová, která ve své kritice spojila srbské a maďarské volby: „V Srbsku a Maďarsku se sice konaly volby, ale těžko se volbami v těchto zemích něco změní. Autokratičtí lídři ve východních zemích se stále více obrací k Východu, ale jejich občané odchází na Západ.“
Vítězných komentářů v srbských je pomálu a těžko se jich dopátrat. Jeden je v listu Kurir. Autor shrnuje fakt plynoucí z výsledků voleb, že proti dřívějšku, bude mít vládnoucí Srbská pokroková strana (SNS) roli ztíženou. Potvrzuje převahu pravice a píše: „Srbsko má krizi levice, ale neexistuje problém jako jinde s extrémní nebo radikální pravicí. Pravice v srbském parlamentu představuje systémové strany, které se staví proti globalizaci a bruselské integraci. Bude zajímavé, jak se postaví evropská opozice proti Vučićově SNS a jeho evropské cestě.“ O dvou levicových stranách koalici Moramo, tvrdí komentář, že jde o levicové hipstery (ekologicky zaměřené) a Socialistickou stranu Srbska (SDS), která je jakousi nacionální levici vzpomínající na doby komunismu a Tita. Třetí levice Sociálně-demokratická strana Srbska (SDS – Boris Tadić) se do Skupštiny nedostala.
Opozičních komentářů je daleko více. Jeden z nich za Národní stranu (Narodna stranka) Vuka Jeremiće, bývalého ministra zahraničí (2007-2012) se snaží nalít čistého vína a místopředseda strany Vladimir Gajić na twitteru napsal: „Nemá cenu před lidmi si něco nalhávat.“ Gajić přiznává porážku opozice ve volbách a k tomu dodává: „Získali jsme třetinu hlasů. Podmínky k volbám nebyly dobré a prohráli jsme. Národní strana měla spíše roli sekundanta.“
Opozice se snaží chytit naděje v Bělehradu, kde se v těchto chvílích rozhoduje těsným skórem. Kandidát na starostu za opoziční koalici „Sjednocení“ Vladeta Janković situaci komentuje: „Očekávání byla až příliš velká a žil jsem s nadějí, že vítězství v Bělehradě je reálné. Opozice v hlavním městě má kolem 50 procent hlasů, ale hlasovací systém nás trestá. V případě patové situace nevěřím ve vítězství opozice.“
Naráží na problém, pro který se včera večer v Bělehradě před budovou Republikové volební komise uskutečnila demonstrace opozičních sil. Opozice poukazuje na podivná pravidla, že volební komise přestala ve 20 hodin pracovat a začala opět sčítat zbytek hlasů až dnes dopoledne. Demonstrující skandovali hesla o ukradených hlasech, zlodějích a zfalšovaných volbách. Zazněl hlas, že volby jsou „free“(svobodné), ale že nejsou „fair“.
Ze zahraničí se ozývají pochvalné hlasy k opozici, že proti minulým létům se místo bojkotu voleb rozhodla jít do střetu s vládnoucí stranou SNS prezidenta Vučiće. Díky tomu se do Skupštiny vrátil pluralizmus.
Příkladem, jak se v Srbsku daly získat hlasy je menšinová pravicová strana Zavetnici (Ochránci), která získala deset křesel v parlamentu. Jejich předsedkyně Milica Đurđević Stamenkovski se nechala před časem vyfotografovat s ruským ministrem zahraničí Sergejem Lavrorem. Tvrdí, že jí tato fotografie (viz snímek) velmi ve volbách pomohla.