Kralevic Aleksandar Karadjodjević se ocitl v nesnázích při obnově palácového komplexu v Bělehradě v roce 2015 a požádal Bidena mladšího (Huntera) o schůzku. Jak píše New York Post, na schůzku „přišel s kloboukem v ruce a požádal syna tehdejšího viceprezidenta USA o finančně významnou laskavost.“ Biden v té době řešil mezinárodní portfolio pro Bílý dům, a to zahrnovalo také Srbsko.

Redakce se dotazovala korunního prince na vysvětlení tehdejší žádosti. „Srbský státní rozpočet měl problém s renovací královského sídla sestávajícího se ze dvou paláců, které postavil dědeček král Aleksandar I.. Doufali jsme, že Hunter může pomoci problém vyřešit,“ řekl princ Aleksandar Karadjodjević.
Dva měsíce před žádostí navštívil USA tehdejší srbský premiér Vučić a setkal se s Bidenem. Rovněž devět měsíců v srpnu 2016 Joe Biden s manželkou navštívili Srbsko a v královském paláci Karadjodjevićů uspořádali party.
Královská rodina dostávala tehdy od státu milion dolarů ročně a princ Aleksandar řekl americkému deníku, že tato částka na vše nestačila. Srbská média uvedla, že údržba paláce stála za pět let necelé tři miliony dolarů.
Schůzka prince Aleksandara Karadjodjeviće s Hunterem Bidenem se konala v listopadu roku 2015, podle záznamu trvala půl hodiny a účastnil se jí také Eric Schwerin, dlouholetý Hunterův obchodní partner a prezident jeho investiční společnosti Rosemont Seneca.
Do tehdejších „srbských záležitostí“ musel byt zapleten také dřívější hlavní poradce Joe Bidena v Senátu Mark Doyle. V roce 2008 byl finančním šéfem Bidenovy neúspěšné prezidentské kampaně a v roce 2010 se chtěl Joe Bidena seznámit s významným srbskými byznysmeny.
Princ Aleksandar tehdy Hunterovi Bidenovi poděkoval za přijetí: „Chtěli bychom vám poděkovat. Bylo mi velkým potěšením vás poznat. Katherine a já jsme vám velmi vděční, že jste k nám byli laskaví a chápaví.“ Princ v rozhovoru pro New York Post uvedl, že má dojem, že žádná částka nakonec nepřišla a finance na opravu královského sídla vyřešila sama srbská vláda.
Biden a jeho pomoc je pro Srby velice citlivým tématem. Joe Bidena považují za horlivého zastánce NATO bombardování na jaře v roce 1999, které vedly USA. Proto schůzka prince Aleksandara Karadjodjeviće s Hunterem Bidenem je brána jako kudla do zad Srbům ze strany královské rodiny. Od kauzy prince se distancuje jeho bratranec Vladimir Karadjordjević. „Požadování peněz od Huntera Bidena za zády rodiny je zločinem. Je to velký zločin vůči srbskému národu, který si prošel 78denním peklem bombardování,“ napsal rozhořčeně Vladimir Karadjordjević. Navíc dodal: „Princ Aleksandar Karadjordje není hlavou rodiny vzhledem k tomu, že monarchie byla v roce 1945 zrušena a s ní i pravidla naší rodiny. Nemá proto Aleksandar právo mluvit jménem naší rodiny a o našem majetku jednat. Musí tomu předcházet důkladná konzultace se všemy členy rodiny.“