Na Pražském hradě podepsal prezident Miloš Zeman zápis za člena Česko-srbské asociace vzájemné spolupráce. V prohlášení asociace se mimo jiné uvádí: „Prezident republiky tak konkrétním činem oficiálně podpořil naši činnost v rozvoji česko-srbských vztahů, které mají historickou tradici již od dob prvního československého prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka.“

Asociace je českou neziskovou organizací založenou v polovině minulého roku a jejím předsedou je novinář Radim Panenka, dále ve vedení Správní rady jsou Marian Stepanović a Katarina Buđevac. Asociace o sobě uvádí, že byla založena proto, „aby dala rozvoji vzájemných vztahů mezi Českou a Srbskou republikou na občanské, společenské a ekonomické úrovni institucionální rámec.“ Mimo kulturních a společenských akcí chce asociace „navázat spolupráci s orgány státní správy i samosprávy České i Srbské republiky, se srbskou ambasádou v Praze, českou ambasádou v Bělehradě, hospodářskými svazy a komorami, kulturními institucemi a dalšími organizacemi jak v České republice, tak v Srbsku.“
Asociace se již může pochlubit svými vztahy s předními politiky Srbska, a to prezidentem Aleksandrem Vučićem, ministrem zahraničí Nikolou Selakovićem a předsedou srbské skupštiny Ivicou Dačićem, se kterými uskutečnila rozhovor a publikovala jej na svých stránkách.
Skutečnost, že se Miloš Zeman stal členem asociace uvítala většina srbských médií a přenáší text prohlášení asociace. Podtrhují, že český prezident je přítelem Srbska a jeho lidu a že k podpisu došlo v předvečer významného srbského školského svátku sv. Sávy. Výjimkou jsou opoziční média. Například deník Danas.rs sice píše o velkém nárůstu nemocných na Covid-19 v Čechách, ale o českém prezidentovi není zmínka. Stejně tak web zpravodajské televize N1, která je filiálkou americké CNN, podobně jako u nás TV Prima.
Česká média členství Miloše Zemana v česko-srbské asociaci naprosto ignorují, alespoň zatím do čtvrtečního poledne. Zato na sociálních sítích – twitterovém účtu Jiřího Ovčáčka se strhla lavina posměšných vzkazů na adresu českého prezidenta. Mezi nimi vévodí někteří známí čeští novináři jako Jindřich Šídlo nebo Alexandr Mitrofanov.