Bosenská režisérka Nejra Latić-Hulusićová je mezinárodně známou osobností, která již v minulosti proslula svým dokumentárním filmem natočeným s další režisérkou Sabrinou Begović-Ćorićovou nazvaný „Undercovered“ (V utajení). Jedná se o dokument o mladých „zahalených“ a přitom moderních ženách z Bosny a Hercegoviny. Ženské zahalení se opět před několika dny dostalo v Bosně do centra pozornosti a nesmí u toho chybět uváděná režisérka. 

Stalo se, že v severovýchodním bosenském městě Tuzla na zdejším koupališti se objevila žena oblečená do koupacího oděvu takzvaných burkini (odlišné od burka). Mimochodem je to již několik let starý vynález australské muslimské designérky Ahedy Zanettiové, která navrhla typ plavek pokrývající celé tělo kromě obličeje, nohou a rukou. Cílem bylo pomoci muslimským dívkám a ženám přizpůsobit se západnímu oblečení a životnímu stylu a zároveň naplňovat skromnost islámského oblečení. Autorka modelu dokonce uvádí, že tyto „plavky mají umožnit muslimským ženám účastnit se plavání, chodit na pláž a dokonce se účastnit olympijských her.“ Zanettiová tehdy také dodala, že zákaz burkini na veřejných plaveckých místech bez znalostí okolností by dále odděloval muslimy od zbytku společnosti.“
To se právě v Tuzle stalo, žena oblečená a koupající se v burkinách byla z koupaliště vykázána. Ženou koupající se v burkinách nebyl nikdo jiný než Nejra Latić-Hulusićová, která zřejmě hodlala po čase otestovat reakci bosenské veřejnosti na burkini. Na svém facebooku napsala, že dva dny chodila bez problémů na koupaliště až do třetího dne. Za hvizdu plavčíkovy píšťalky a urážlivých komentářů návštěvníků koupaliště, že je „odporné se zahalená koupat… a hadry jako šátky nejsou slučitelné s koupáním.“ Latić-Hulusićová tvrdí, že při zakoupení lístků na koupaliště jí bylo zaměstnancem dovoleno se v burkinách koupat. Koupaliště Pannonska jezera tvrdí opak - jde o provokaci známé režisérky. Navíc se koupaliště odvolává na svůj provozní řád, kde je uvedeno, že není dovoleno koupání se v oděvu nebo v plavkách, které neodpovídají provoznímu řádu.
Režisérka se nenechala zastrašit a odpověděla dopisem, ve kterém uvedla, že nebude-li v provozním řádu vše detailně specifikováno, předá celý případ soudu. Před dvěma dny napsala na svém facebooku zprávu o tom, že zastupitelé v Tuzle se sešli a rozhodli, že zákaz koupání v burkinách je formou diskriminace a koupaliště bude muset svůj provozní řád změnit.
Připomeňme navíc, že se režisérka často dostává do podobných diskuzí. Před několika lety se dostala do křížku s profesorkou orientalistiky na Sorboně Jasnou Šamićovou, která tvrdila: „V Bosně zavládla totalita a ženské vlasy se staly hlavním nepřítelem svobody a demokracie.“ To, co předvádí bosenská režisérka pak profesorka Šamićová nazvala náboženským exhibicionismem ve veřejném prostoru.