Ve dvou městech Bosny a Hercegoviny se objevily bilboardy, na kterých radnice (ne)přála svým obyvatelům „Šťastné Vánoce a Nový rok“ („Sretan Božić i Nova godina“). Ve městě Bužim na severozápad u Bosny žije až devadesát procent muslimského obyvatelstva. Bilboard s přáním šťastných Vánoc zde neměl dlouhého trvání a byl přemalován bílou barvou.

Proti plakátu se postavila místní stranická organizace SDA (Stranka demokratske akcije), která je přední bosenskou stranou a jejímž předsedou je Bakir Izetbegović (zástupce Bosňanů v předsednictvu). Místní straníci vydali proti nalepení plakátu prohlášení: „Bilboard vyvolal pobouření mnoha občanů, neboť Bužim je muslimským městem a plakát je provokací. Místní organizace SDA varuje, aby se něco podobného neopakovalo. Nedivme se, že příští rok se v centru města může objevit seno s jesličkami.“

Na to se ozvali poslanci chorvatské části bosenského parlamentu, kteří vydali prohlášení, ve kterém se uvádí: „Reakce v Bužimi je důkaz ´moderní občanské´společnosti podle představ bosenské SDA. Je to příklad rovnoprávnosti a suverenity, se kterou bychom měli vstoupit do EU. Podle nich je vánoční přání urážkou.“ K tomu dodali, že představitelé SDA by se měli omluvit nejen katolíkům a Chorvatům, ale všem lidem v Bosně a Hercegovině bez ohledu, jaké jsou národnosti nebo náboženství.
Ve druhém městě Zenici, kde také žije většina muslimského obyvatelstva se objevil pro změnu bilboard opačného charakteru. Byl na něm nápis: „Vánoční stromek, Ježíšek a Nový rok nejsou součástí islámu a tradice Bosňanů“. Podle médií měl vzniknout jako reakce na vánoční bilboard s přáním v již uvedeném městě Bužim. Také zde došlo k přemalování bilboardu tentokrát ze strany křesťanů (buď katolíků nebo pravoslavných). Nezávislý kandidát v místním zastupitelstvu Ivan Petrović vyzval kolegy muslimy na radnici, aby bilboard odstranili především kvůli sobě: „Nepřeji si, aby moji spoluobčané byli kolektivně obviňováni kvůli jakémukoli nacionalismu, náboženskému radikalismu. Jde o vytváření nenávisti vůči jiným národnostem kvůli menšině, kterou někdo falešně představuje. Město by se nemělo doma ani v zahraničí prezentovat jako místo nenávistných radikálních Bosňanů.“ Podle statistik je ve městě Zenica v centrální Bosně 78,3 procent Bosňanů, 9,6 procent Chorvatů a 3,3 procenta Srbů.