Tragické události v Srbsku, které registroval celý svět vedly opozici (Demokratska stranka, Narodna stranka, Zeleno levi front – Ne davimo Beograd, stranka Zajedno, Stranka slobode i pravde, Pokret slobodnih građana, Sindikat Sloga a Pokret za preokret) k organizování protestu proti vládě a prezidentovi pod heslem „Srbsko proti násilí“.
Protest, který šel průvodem od Skupštiny k vládě v Nemanjině ulici, kde shromáždění trvalo asi hodinu. Před parlamentem byly přečteny požadavky demonstrantů, kterým jsou odpovědnost vlády za masakry a odstoupení členů Regulačního úřadu pro elektronická média (REM - Regulatorno telo za elektronske medije). Dále demonstranti požadovali přerušení vysílání programů „reality-show“, stejně jako programů, které uvádí násilí a agresi. Jsou pro odebrání licence televizím Pink a Hepi. Dalším požadavkem bylo zákaz provozu bulvárních médií, které propagují násilí a šíří fake-news. Dožadovali se také změny ve stání televizi a rozhlase - RTS. Nebudou-li jejich požadavky splněny nahlásili organizátoři další protest 12. května a vyzvali k demonstracím v celém Srbsku. Demonstrujících mělo být v Bělehradě kolem padesáti tisíc a rovněž pod stejným heslem „Srbsko proti násilí“ se měly demonstrace konat v dalších městech Srbska v Novém Sadu, Kragujevci, Kraljevu a Čačku.
Demonstrace dostala pod velký tlak prezidenta Aleksandra Vučiće, který navíc musí čelit informacím v článku o jeho kriminálním pozadí, který vyšel 3.května v americkém deníku New York Times (viz https://www.nytimes.com/2023/05/03/magazine/aleksandar-vucic-veljko-belivuk-serbia.html). Článek popisuje vazby srbského prezidenta na fotbalové hooligans Partizanu Bělehrad a s nimi spojenou zločineckou skupinou. Kdo zná podrobnosti spojené s demonstracemi proti Miloševićově režimu a jeho svržení, ví, že americký novinář celou kauzu prostudoval povrchně. Přecenil v tomto ohledu roli hooligans a naopak opomněl roli studentů a dalších. Ze strany NYT si redakce mohla aspoň na internetu odpustit špatné načasování článku v den masakru, mohla jej stáhnout a publikovat jindy.
Srbský prezident k demonstraci uvedl jednak, že nebyla tak početná, jak opozice uvádí a pustil se do opozičních médií, která jsou financována podle něj profitéry. Především kritizuje skupinu United group, která podle něj nyní organizuje politický teror. United group je vlastníkem televize N1, která spolupracuje se CNN a je vlastníkem opozičního deníku Danas. Uvedl, že tato média a opozice zneužívají ke svým cílům emoce lidí a že naopak jeho cílem a vlády je bezpečnost srbských dětí. „Neorganizujte něco takového, nejde o to, že bych měl mít z toho obavy ale proto, že je to špatně pro naši zemi. Odehrává se něco zcela nového a to, že brutálním způsobem se zneužívá emoce lidí,“ řekl v TV- Hepi prezident Vučić.
Překlad nápisu na fotografii z demonstrace před Skupštinou:
„V Srbsku si nikdo neváží cizího života. Život nic neznamená. Někdo tě zmlátí, zabije a jakoby se nic nestalo. Nikoho to nezajímá, jsi jen již přečtená kniha. Nikdo za nic nezodpovídá, ať kvůli morálce nebo penězům. Matko, chci se narodit ale nikoli v Srbsku, kdekoli jinde a budu ŠŤASTNĚJŠÍ!!!“