Známou věcí nejen pro novináře je sledování značky náramkových hodinek u politiků nebo VIP. Lidé z toho usuzují na jak „vysoké noze“ si, kdo žije a zda na to má ze svého běžného platu.

Srbové zpozorovali, že jejich prezident Aleksandar Vučić nosí na ruce drahé švýcarské hodinky značky „A. Lange & Söhne“. Na sociálních sítích se začali dohadovat, jaké jsou ceny a docházeli k závratným částkám přesahujících až 100 tisíc euro.
Srbský prezident se k tomuto tématu obrátil k veřejnosti v srbské TV Pink, aby vysvětlil původ hodinek. Nejprve označil lidi, kteří takové téma vyvolávají za osobnosti, které chtějí za každou cenu se dostat k moci. Pak uvedl: „Důvod, že jsem tyto hodinky nosil, byla skutečnost upozornění mocnému politikovi mezinárodního společenství. Hodinky jsou dárkem od Miloše Zemana a je na nich vyryto: 11. 9. 2019 Aleksandru Vučićovi, prezident Miloš Zeman.“ Úpravu provedla česká firma a podle Vučiće hodinky mají v Srbsku hodnotu kolem jednoho tisíc euro. Upozornění významného politika mezinárodního společenství se lze domnívat, že se možná jedná o Stoltenberga jako generálního tajemníka NATO.
Dále srbský prezident pokračoval v televizi s vysvětlením úmyslu se Zemanovým dárkem: „Hodinky daruji dítěti, které se jako první narodí v roce 2024 v Kosovu. Věřím, že hodinky vejdou do historie, neboť pochází od dvou čestných mužů, kteří je měli v ruce. Dám je do aukce a odkoupím. Hodinek si vážím, neboť jsou od člověka, který se omluvil Srbsku. Ale lidé lžou, útočí na vás… Tyto hodinky ale nemají s tím vůbec nic společného...“. Navíc Vučić dodal, že si přeje, aby lidé uvěřili tomu, že mají čestného prezidenta.
Pomluvy kolem hodinek spadají do poslední kampaně výpadů opozice vůči srbskému prezidentovi, kdy opoziční politici nařkli Vučiće, že přivádí národ k chudobě a že lidem nezbude než jíst nejlevnější salám z uzenářství…
Na snímku je tv-moderátorka a hodinky, na kterých je vidět česká prezidentská standarta.