Jsou tu Vánoce! Všichni bývalí chorvatští komunisté vyměnili Komunistickou stranu za stranu katolickou. A není síly, která by jim zakázala slavit Pána Ježíše, jeho Otce Josefa a Matku Marii. Slavit bude celá vláda.

Abych to zkrátila, občané Chorvatska zaměnili jedno „K“ za jiné „K“. V jugoslávském příběhu komunisté nahnali své ovce do stáda jménem života, dnes katoličtí emisaři vyhání své ovce ve jménu peněz. Jsem perverzní jugo-nostalgička a komouška nechápající rozdíly mezi minulostí a dneškem?
Máte pravdu. Nechápu. Komunistické hovno se zamění za katolické. Lidičky, stále je to na hovno. Raději buďte doma!

KDO JE VEDRANA RUDAN:
Chorvatská spisovatelka po rodičích s kořeny jak chorvatskými tak hercegovskými (otec). Dokáže a to ráda provokovat svým psaním. Pro sprosté slovo nechodí daleko. Píše s úžasnou lehkostí a trefí se vždy do problému, který lidi trápí. Napsala několik románů přeložených do mnoha jazyků. Největší úspěch měl v Chorvatsku i Srbsku román „Uho, grlo, nož“, který jsem nabízel k překladu (Euromédia, Host) a bohužel zájem nebyl. Má hojně sledovaný blog „Avanture slijepe kurve“ (rudan.info) a přispívá svými črtami, komentáři do chorvatských a srbských médií. Mnohokrát psala o katolické církvi jako o zločinecké organizaci („Katolička crkva je skupina razbojnika“) a v roce 2011 byla proto vyhozena z redakce týdeníku Nacional. Nezastává ani oficiální chorvatský názor na válku na Ukrajině nebo v Gaze. Zastává názor: „Bolje jednom zarikati kao lav nego godinama blejati poput ovce.“