„Narodila sa v Trenčíne, kde žila do svojich devätnástich rokov. Potom odišla do Ameriky a začala nový život. Ten postupne zasväcovala tvorivej umeleckej práci. Jej láskou a zdrojom energie je výroba šperkov. Daniela Adamcová.“ Rozhovor ve slovenském deníku Sme z roku 2008 dále pokračuje:

„Slovensko sa rozhodla opustiť v roku 1984 kvôli nedostatku slobody a emigrovala do krajiny neobmedzených možností. ´Chcela som ísť do Austrálie alebo na Nový Zéland, to bol môj smer. Človek, ktorý mi vybavoval víza, ma na poslednú chvíľu prehovoril na Ameriku,´“ vzpomíná v rozhovoru pro deník Sme paní Daniela Adamcová. Navázala dále tím, že její cesta pokračovala do Los Angeles.

V době emigrace jí bylo devatenáct a později se provdala za hudebního producenta, který jí pomohl ke kontaktům k VIP osobnostem, pro které tvořila šperky. V roce 2000 se vrátila na Slovensko, koupila si byt, založila firmu, ale žila osamoceně.

Takové informace se objevily až po deseti dnech pátrání. 12. září, kdy na pláži u vesničky Dobrinj na ostrově Krk objevil místní rybář neznámou ženu mluvící anglicky se škrábanci na obličeji, nikdo nevěděl o koho se jedná. Žena nevěděla, ani jak se jmenuje, jak se dostala do Chorvatska a na ostrov Krk.

Policie začala pátrat a její fotografie obletěla svět. Teprve před několika dny módní agentka Nina Smidtová žijící v Los Angeles nahlásila místní policii. Smidtová (na snímku s Adamcovou) uvedla, že poznává ženu, se kterou se před lety seznámila. Uvedla, že se jedná o 57letou ženu ze Slovenska v USA proslavenou jako tvůrkyni šperků pro významné osobnosti jako jsou Brigitte Bardo nebo Barbra Streisandová. Začali se ozývat další lidé z různých koutů světa, kteří poznali tvář v Chorvatsku nalezené ženy.

Záhadou stále je, proč se Daniela Adamcová ocitla na ostrově v takovém stavu a bez jakékoli dokumentace nebo identifikace. Pro chorvatský deník Večernji list se ozval číšník Stiv Svilič, který ztracenou ženu obsluhoval a dal ji zdarma kávu. Tvrdil, že přišla do restaurace měla posledních 100 kuna na převoz přes záliv, batoh a plážovou tašku. Dala si kávu a nechala se převést loďkou z Klimnog do zátoky Sulinj. Tvrdila, že přišla pěšky od Čižići a má se na druhé straně sejít s přáteli. To byla sobota 11. září kolem třetí až čtvrté odpoledne. Pak se již neviděli. Druhý den 12. září policie dostala v 8.30 dopoledne oznámení od lidí z místa zvaného Sulinj u vesnice Dobrinj, že se na břehu moře nachází dezorientovaná a psychicky narušená žena. Našli také číšníkem popsaný batoh a tašku. Ovšem stále žádná stopa až si všimli zvlhlého notýsku a zde první stopu týkající se Slovenska. Jinak nic. Vyšetřovatele mátlo to, že nejprve mluvila anglicky se slovanským přízvukem, ale pak stále lépe mluvila anglicky a bez přízvuku. Otisky prstů jim nic nenapověděly.

Od té doby, je chorvatská policie s kdekým v kontaktu, mluvila se slovenskou policií, novináři nebo se Slovenkou Miriam Kelečićovou, která před několika lety opustila Bratislavu a začala nový život na ostrově Vir v Chorvatsku a organizuje zájezdy Slováků do Chorvatska. Prostřednictvím Kelešičové se chorvatská policie dozvěděla, že Daniela Adamcová ještě před rokem měla firmu na výrobu šperků, že má jen úzký okruh známých a sestru, která se chce s Danielou kontaktovat.

Shrneme-li vše, tak policie teprve dva dny zná identitu 57leté ženy, stále neví, jak se a s kým se na ostrov Krk dostala. Podle svědectví českých a slovenských turistů chorvatská policie ví, že přijela do Chorvatska vlakem a že jejím prvním místem pobytu byla Makarska.

V současnosti se paní Daniela Adamcová nachází nemocničním centru v Rijece (Klinički bolnički centar Rijeka) a příslušné chorvatské instituce jednají s se slovenskou stranou o jejím možném převozu na Slovensko. Primářka psychiatrického oddělení nemocničního centra Ika Rončević-Gržeta si myslí, že ke ztrátě paměti mohlo dojít jednak vlivem těžkého traumatu mozku fyzického nebo psychického. Mohlo podle ní dojít ke krvácení do mozku, to je cerebrovaskularní incident nebo jde o psychogenní příčinu, kterou může způsobit silný šok.