Chorvaté dnes vysvětlovali prozkoumané parametry bezpilotního letadla (dronu), které se 10. března zřítilo a vybuchlo v Záhřebu, zatímco srbský prezident Vučić vysvětloval sousedním zemím důvody vyzbrojování Srbska.

Chorvatští experti a vyšetřovatelé potvrdili, že bezpilotní letadlo ještě z dob SSSR skutečně neslo bombu, která vybuchla v důsledku nárazu. Bomba OFAB 100-120 neměla ale používanou vojenskou náplň typu TNT, ale místo toho zde byla umístěna nekonvenční vysokoenergetická náplň, která pro výbuch nemohla být identifikovaná. Bezpilotní letadlo bylo určené pro takticko-operativní a strategické zkoumání při použití snímkování z výšky 6000 metrů. Důvodem pádu letadla bylo její odpojení od hlavního padáku. Experti neuvedli odkud letadlo letělo a pouze konstatovali, že mohlo přiletět odkudkoli ze vzdálenosti 1000 km. Vyjádřili se pouze o tom, že na části letadla byla nalezena čerstvější barva modrá a žlutá a starší červená, což mohla být hvězda.
Dnes se očekávalo prohlášení srbského prezidenta Aleksandra Vučiće k reakcím sousedních zemí na vyzbrojování Srbska. Nezaznělo nic zvláštního pouze, že Srbsko není v NATO a samo se musí postarat o obranu svého vzdušného prostoru. Zdá se, že svět byl překvapen dodávkou čínského systému protivzdušné obrany FK-3 a Srbsko se stalo první evropskou zemí, která tento systém bude vlastnit. Vučić tvrdí, že nejde nákup protiraketového systému v reakci na dění na Ukrajině, ale protiraketový štít od Číny byl objednán ještě před třemi lety. Dolet raket je 100 km, výšky 27 km a čínské rakety mají nahradit zastaralé sovětské rakety Něva a Kub. Mimoto má srbská armáda ve výzbroji ruské rakety Pancíř S-1.
Čínsko-srbská vojenská spolupráce je již staršího data, a to od roku 1999, kdy 27. března jugoslávská protivzdušná obrana u vesnice Budjanovci 50 km na západ od Bělehradu sestřelila takzvaně „neviditelný“ americký bojový letoun F-117. Části tohoto letadla se dodnes nachází v Muzeu letectví v Bělehradě. Tehdy ale některé díly letadla putovaly do Moskvy a také do Číny. Americký generál David Goldfein v roce 2006 uvedl, že vývoj čínského bojového letadla čtvrté generace J-20 „Chengdu“ (na snímku) a celý program podobných letadel „J-XX“ se přímo váže k americkému bojovníku F-117 a že jeho díly získala Čína z bývalé Jugoslávie. Jeho křídla stejně jako u F-117 mají strukturu včelí plástve.