Málo se u nás ví o srbsko-maďarských vztazích. Vzhledem k oblasti Vojvodiny, kde žije maďarská menšina jsou často tyto vztahy srovnatelné s problémy jižního Slovenska nebo severu Chorvatska a Rumunska.

Známá je Orbánova politika, kdy nabízí maďarské občanství všem, kdo mají takzvaný maďarský původ. Ten musí dokázat v pohovoru s určitou „základní“ znalostí maďarštiny. Existuje jak na Slovensku, tak v Srbsku řada lidí, kteří mají dvojí občanství. Někteří z nich přitom prošli testem znalostí o Maďarsku a maďarštiny metodou „přítel na telefonu“.

Pružné vzájemné vztahy pochopitelně zasahují oblast sportu, což Srbové nelibě nesou. Je to například případ nadějného srbského fotbalisty Stefana Sunajky, který nastupoval za mládežnická mužstva srbské reprezentace, když později přešel do béčka maďarské reprezentace. Stejně tak učinil i jeho nadějný bratr Filip. Srbská média hořekují nad dalšími svým sportovními talenty. Zejména jsou to žně talentovaných srbských házenkářů jako jsou Nenad Puljezević, Milorad Krivokapić , Nikola Eklemović a Uroš Vilovski. Naposledy před rokem Srbové „oplakávali“ svého trenéra Roberta Paiće, který přešel k maďarské házenkářské ženské reprezentaci.

V házenkářské ženské reprezentaci Maďarska se objevila také velice talentovaná srbská hráčka Adriana Vilagošová (pochopitelně maďarsky jinak psané jméno). Co však osud nechtěl Adrianě se zalíbilo házet oštěpem, byla a je nejen v mládežnické kategorii nadmíru úspěšná. Letos na Mistrovství světa juniorů v kolumbijském Cali hodila oštěpem 63,52 metrů a stala se ve svých osmnácti letech juniorskou mistryní světa. Její talent přišel líto Maďarům, kteří s ní počítali v házené a přepočítali se v atletice, V té zůstala srbskou reprezentantkou. Její start v Cali, kde prakticky bojovala sama se sebou, čtyřikrát přehodila 60 metrů, dával tušit, co se odehraje nyní na ME dospělých v Mnichově. Zde přehodila naši reprezentantku Barboru Špotákovou, když hodila 62,01 metru a skončila na druhém místě za Řekyní Elínou Tzéngkoovou (65,81m). Adrianě Vilagošové je teprve osmnáct a nejen Srbové od ní očekávají velké výkony. Snad ale nepřejde do maďarského atletického týmu...