„Pochod hrdosti“ začal v Bělehradě v sobotu v půl šesté večer a skončil po půlhodině, neboť jeho trasa byla krátká kolem sedmi set metrů.

Pochod začal u budovy Ústavního soud, hned naproti české ambasády na Bulváru krále Aleksandra a skončil hned nedaleko ve sportovním centru Tašmajdan. Zde se konal koncert a pokračoval program Europride 2022. Původně měl pochod pokračovat bulvárem dál. Pochod procházel kolem kostela sv. Marka, kde ve chvíli, kdy se objevil průvod se rozezněly zvony a u kostela shromáždění odpůrci pochodu křičeli na procházející: „Sex, sex, sex...“. Policie odpůrce držela od procházejících na distanc. Nebezpeční byli obzvláště příznivci fotbalové klubu Partizan a příslušníci tzv. „Národní stráže“ (Narodna patrola) krajně pravicové organizace známí pro xenofobii a „trestání“ uprchlíků. Házeli Molotovovy koktejly. Policisté museli být obzvláště při zásazích obezřetní, neboť akce byla ostře sledovaná ze zahraničí, především EU a dokonce do Bělehradu přijeli někteří evropští politici, aby se jí účastnili. Je známo, že premiérka Ana Brnabićová je homosexuální orientace, ale pochodu se neúčastnila. „Musela jsem být jinde, kde mě bylo více zapotřebí,“ odpověděla premiérka jako omluvu nebo výmluvu na dotazy novinářů. Policie jinak hermeticky uzavřela okolí konání pochodu, že si někteří novináři stěžovali, že byl problém se k místu vůbec dostat.
Europride 2022 provázely nejasnosti a zmatek. Nejprve byl vysloven ministerstvem vnitra zákaz „Pochodu“, který je považován za hlavní a nejdůležitější část celé akce. Po protestech ze zahraničí reagovala na poslední chvíli v sobotu ráno srbská vláda jeho povolením. Nakonec stejně došlo k jeho omezení. Ministr vnitra Aleksandar Vulin dokonce tvrdil, že průvod byl zakázán a „povolen byl pouze přesun účastníků akce na koncert.“ Komentáře mluví o tom, že spokojenost s „Pochodem“ byla na všech stranách.
Na fotografiích jsou vidět vedle sebe Emanuele Giaufret, bývalý izraelský velvyslanec v Srbsku, komisařka EU pro rovné příležitosti Helena Dalli, která prohlásila, že Pochod se koná již po třicáté a je výzvou rovnosti pro všechny. Tradiční je na Europride, že se ho symbolicky a manifestačně účastní velvyslanci. Na fotografiích z Pochodu je vidět například švédská velvyslankyně Annika Ben Davidová a uvedla: „Jsem ráda, že se mohu účastnit s ostatními velvyslanci EU, abychom oslavili lásku a rozličnost. Naše podpora LGBT je nezvratná.“ Přišel také americký velvyslanec Christopher Hill a řekl: „Jsme hrdí, že dnes můžeme pochodovat s kolegy dalšími diplomaty na podporu rozmanitosti, začlenění a respektování práv všech občanů. Gratuluji k BelgradePride.“
Pochodujících bylo v deštivém počasí údajně jen kolem deseti tisíc a obrátil se k nim mluvčí Evropského parlamentu pro otázky Srbska Vladimir Bilčík: „Existuje pouze jedna Evropa a pro každého a jsem šťastný, že Bělehrad může představit tuto evropskou myšlenku. Boj za evropskou budoucnost Srbska musí dále pokračovat.“
Slovo „boj“ je reálným výrazem nejen pro bělehradský Europride, několik zemí západního Balkánu se stalo „bojištěm“ současného rozděleného světa. Nejde jen o frázi mluvící o „rozdělení“. Chorvatský novinář popisuje, že během bělehradského „Pochodu“ viděl dva světy a v titulku článku napsal: „Byl to náraz dvou světů. Ten konzervativní je silnější.“ Zdá se, že na Ukrajině se bojuje zbraněmi Východ proti Západu, zatímco na západním Balkánu zatím jen politicky a slovními přestřelkami. V Srbsku se zdá, že myšlenky z Bruselu moc nezabírají. Demonstroval to majitel restaurace poblíž akce: „Homosexuálové mi sem chodit nesmějí.“ Odplivl si a dodal: „Buzici...“